Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Köşe Koltuk Takımı

Köşe Koltuk Takımı
Köşe Takımı Özellikleri Ve Fiyatları

Gündelik yaşamımızda ev yaşam alanlarımızda günlük yorgunluğumuzu çıkardığımız, evde dinlemek için faydalandığımız en çok konfor sağlayan ev eşyası köşe koltuk takımı olmaktadır. Evimizde hem misafirlerimiz ile hem de arkadaşlarımıza ile en rahat bir şekilde vakit geçirdiğimi yer köşe takımları olmaktadır. Evimizde geniş bir şekilde oturma alanı sunan ve bununla birden daha çok kişinin rahat etmesini sağlayan köşe takım modelleri kompakt tasarımlardan başlayarak çok parçalı ürünlere kadar tüm ev gereksinimlerini karşılayacak, oda takımı alternatifleri arasında yer almaktadır.

Bu anlamda baktığımız zaman, genel olarak kullanım açısında bir köşeye yerleştirilerek, bulunan ortam alanından tasarruf etmeyi sağlamaktadırlar. Buna bağlı olarak köşe takımları, L koltuk takımı olarak da bilinmektedir. Çünkü koltukları bir aradayken L harfi şeklini almaktadır. Bu şekillere bağlı olarak da yerleştirildikleri alanda orta sehpa için de bir alan oluşturmaktalardır.

Köşe Takımı Modelleri 

Genel olarak baktığımı zaman köşe koltuk takımı modelleri, birbirinden farklı şekillerde olan tasarım ve de özelliklere sahip olmaktadırlar. Bundan dolayı da evini döşeyen kişiler için belirli bir tarz oluşturan ve ihtiyaç duyulan ürünleri hem dekoratif hem de konfor anlamında karşılayan bir eşya olmaktadır. Bu bakımdan köşe koltuk takımı modelleri farklı renk, ebat, malzeme ve konfor seçenekleri ile bulundukları alanda hem rahatlık hem de şıklık sağlamaktadırlar.

Bulundukları her ortama uyum sağlayan gri köşe koltuk takımları ya da yer aldığı odada son derece ferah ve iç açısı bir hava yaratan mavi renkte köşe koltuk takımı modeli seçenekleri dekoratif olarak tüm estetik görüntüyü sağlamaktadır. Köşe takımları sadece ev alanında kullanılmak için üretilmez. Birçok ofis köşe takımı modelleri satışa sunulmaktadır. İş yerlerinde, lobilerde ve özel bekleme salonlarında kullanılabilecek olan bu mobilyalar, son derece şık ve göz alıcı tasarımları ile bulundukları alana yeni bir hava katmaktadır.

Bu alanda çok sık tercih edilen modeller loft köşe takımı çeşitleri olmaktadır. Bu modeller sade ve şık bir görünümü rahatlık ile buluşturmaktadır. Günlük hayatımızda en iyi köşe koltuk takımları yeme veya içme mekânları olan cafe veya restoran gibi alanlarda müşterilerin rahat bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak için de çok sık tercih edilen mobilyalar olmaktadır. L köşe koltuk takımı yataklı ve de sandıklı özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Bu özellikte olan köşe takımı modelleri oturma alanınızın fonksiyonel özelliklerini de arttırmaktadır. 
  
Bazı köşe takımı modellerinde işlevsel özellikte olması adına puf gibi yan mobilya kullanılmaktadır. 
Puf ya da başka aksesuarlara sahip olan takımlar modüler köşe takımı olarak bilinmektedir. Bu model mobilya çeşitleri tek parça halinde değildir. Bu takımın her bir parçası birbirinde ayrılmış şekilde farklı yerlere yerleştirilmektedir. 
 
Sahip oldukları çok fazla özellikler sayesinde köşe koltuk takımı modelleri bütün yaşam alanlarını konforlu ve aynı zamanda dekoratif hale getirmektedir. Geniş özellikte olan köşe koltuk takımı modelleri birçok kişinin aynı ortamda rahat etmesini ve çok keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Ev yaşam alanı dar olan kişiler için küçük köşe takımları ya da sandıklı köşe takımları son derece kullanışlı olmaktadır. Hem ev ortamlarında hem de ofis ortamlarında hem konfor hem de dekoraktif bir görüntü sağlayan ucuz köşe koltuk takımları da çok fazla talep gören modeller arasında yer almaktadır. 

Ev Ortamında Tercih Edilen Köşe Takımı Modelleri 
  
Renkli köşe takımı modellerinde yapılan tercihler, evin atmosferini belirler. Bunun yanında uzun süre kullanım sağlamakta ve misafirlerinizi ağırlarken rahat etmelerini de sağlamaktadır. Tüm bunlara bağlı olarak, en çok vakit geçirilen alanlardan biri olan oturma odası, salon ve de mutfak için son derece uygun olan mobilyalar satışa sunulmaktadır. 
 
Bu süreçte unsur öne çıkmaktadır. Bunlar köşe takımının estetik ve dekoratif anlamda nasıl göründüğü, kişiyi ne kadar rahat edeceği ve sürekli olarak kullanıma dayanıklı olup olmadığı olmaktadır. Estetik anlamda tatmin edici olmayan takımlar çok yakın bir zamanda yenilenme gereksinimi doğuracaktır. Bu nedenle de özellikle renk seçimlerinde çok dikkatli olmak gerekmektedir. Örnek verecek olursak, sarı veya turuncu ağırlıklı olan renkler bir oda için son derece tamamlayıcı bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. 
 
Dayanıklı olmayan köşe takımları da kısa sürede yıpranmaktadır. Bu bakımdan da farklı model ve özelliklere de aşina olmak son derece doğru bir tercih yapmanızı sağlayacaktır. Salon köşe takımı modellerini inceleyecek olursak, birçok salonun tasarım özelliklerine, renklerine ve ortamına uyum sağlayacak şekilde olmaktadır. Bazı salonlar vintage bir tarzda dekor edilmek istenmektedir. Bu kapsamda bohem köşe takımı seçenekleri son derece uygun olacaktır. Başka bir taraftan folklorik ögelere sahip olan bir dekorasyon tercih edeceğiniz zaman da şark köşe takımı modelleri son derece uygun olacaktır.
 
L köşe takımı modellerine genel olarak baktığımız zaman geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olmaktadır. Aynı zamanda ürünler arasında tasarım ve de işlevsellik açısından da çok büyük farklılıklar olmaktadır. L koltuk modelleri tek parçadan oluşmakta ve bazen değiştirilemeyen bir tasarıma da sahip olmaktadırlar. Bazen şekli değiştirilebilen modeller olarak da satışa sunulmaktadır. 
 
Yataklı L koltuk modellerine bakacak olursak bu işlevi yerine getirdiği mekanizmadan faydalanabileceği gibi aynı zamanda puf gibi eklentiler ile de aynı fonksiyonu sağlamaktadır. Bir yandan pek çok yataklı köşe takımı, birçok farklı eşyanın koyulabileceği bir bazaya da sahip olmaktadır. En çok tercih edilen köşe koltuk takımı yataklı modelleri, genel olarak, stüdyo daireler için son derece işlevsel çözümler sunmaktadır. 
 
İlk başta en pofuduk köşe takımının en rahat olacağı düşünülmektedir. Fakat bu konuda herkesin konfor beklentisi farklıdır. Bazı kullanıcılar yumuşak köşe takımına sahipken, bazıları ise sert koltuk aramaktadır. Buna bağlı olarak mobilyalar farklı yumuşaklık seçeneklerine sahip olmaktadır. Günlük hayatımızda köşe takımları gelişen teknolojiye bağlı olarak çok fazla değişim yaşamıştır.

Akıllı köşe takımı modellerine baktığımız zaman, hayatı kolaylaştıracak pek çok fonksiyon öne çıkmaktadır. Bazı akıllı takımları inceleyecek olursak, koltukta oturup, dinlenirken her gün kullandığımız telefon veya tablet gibi aksesuarları şarj etmemiz için USB ünitelerine sahip olmaktadır. 

Köşe Takımlarının Fiyatları 

Köşe takımı modelleri ve köşe koltuk takımı fiyatı son derece geniş bir aralığa sahip olmaktadır. Her bütçeye uygun olan ve rahatlıkla karşılanabilen oldukça uygun pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu konuda köşe koltuk takımı fiyatları değişkenlik gösterdiği noktada; takımın büyüklüğü, yapım sırasında kullanılan malzemeler ve de sahip olduğu tüm fonksiyonel özeliklerin çok büyük bir payı bulunmaktadır. Buna örnek verecek olursak, sentetik kumaş kaplamalı olan veya görece küçük olan ucuz köşe koltuk takımı fiyatları oldukça uygun olmaktadır.

Bunun yanında deri köşe takımı fiyatları daha yüksek seviyelerde olmaktadır. Bu anlamda ucuz köşe koltuk takımı fiyatı özelliklerine göre değişim göstermektedir. Bunun dışında bazalı ve mekanizmalı olan modeller daha fazla işçilik gerektirmesinden dolayı daha yüksek seviyelerde satışa sunulmaktadır. Bu durumda kullanım alanının ve ihtiyaçların belirlenmesinde herhangi bir fiyat araştırması yapılmadan önce kendiniz için uygun olan ürünü belirlemeli ve ona göre satın almalısınız.
Genel Özellikler Takım İçeriği230x170 cm köşe İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü Silinebilir 1. kalite istanbul serisi kumaş Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız. Leke olan yeri ..
₺14.990,00
Vergiler Hariç:₺14.990,00
Bohem Yataklı Köşe Koltuk Takımı Bohem Yataklı Köşe Koltuk Takımı
%25 İndirim
Genel Özellikler Takım İçeriği 245x170cm İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü İthal Silinebilir Leke Tutmaz Dayanıklı Baby Face  Kumaş Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayını..
₺22.500,00 ₺29.990,00
Vergiler Hariç:₺22.500,00
Genel Özellikler Takım İçeriği 220x314 cm köşe İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü keten veya kadife kumaş Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız. Leke olan yeri ıslak bez ile ..
₺22.500,00
Vergiler Hariç:₺22.500,00
Genel Özellikler Takım İçeriği 220x314 cm köşe İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü keten veya kadife kumaş Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız. Leke olan yeri ıslak bez ile ..
₺22.500,00
Vergiler Hariç:₺22.500,00
Genel Özellikler Takım İçeriği 220x314 cm köşe İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü keten veya kadife kumaş Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız. Leke olan yeri ıslak bez ile ..
₺22.500,00
Vergiler Hariç:₺22.500,00
Genel Özellikler Takım İçeriği 220x314 cm köşe İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü keten veya kadife kumaş Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız. Leke olan yeri ıslak bez ile ..
₺22.500,00
Vergiler Hariç:₺22.500,00
Gold Köşe Chester Koltuk Takımı Gold Köşe Chester Koltuk Takımı
%29 İndirim
Genel Özellikler  +ÖZEL İNDİRİMLİ Takım İçeriği230 X 320 cm 'dir İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü İstanbul serisi 1. kalite silinebilir kumaş. Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kulla..
₺24.990,00 ₺35.000,00
Vergiler Hariç:₺24.990,00
Gold Köşe Chester Koltuk Takımı Kırmızı Gold Köşe Chester Koltuk Takımı Kırmızı
%29 İndirim
Genel Özellikler  +ÖZEL İNDİRİMLİ Takım İçeriği230 X 320 cm 'dir İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü İstanbul serisi 1. kalite silinebilir kumaş. Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kulla..
₺24.990,00 ₺35.000,00
Vergiler Hariç:₺24.990,00
İmza Koltuk Takımı Ahşap Kasa İmza Koltuk Takımı Ahşap Kasa
Yeni Mobilya
%29 İndirim
Genel Özellikler Takım İçeriği 3+3+1 İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü keten veya kadife kumaş Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız. Leke olan yeri ıslak bez ile saf sabun ..
₺24.990,00 ₺35.000,00
Vergiler Hariç:₺24.990,00
Genel Özellikler  +ÖZEL İNDİRİMLİ Takım İçeriği300x270 cm İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü İstanbul serisi 1. kalite silinebilir kumaş. Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayını..
₺29.990,00
Vergiler Hariç:₺29.990,00
Yarmalı Köşe Koltuk Takımı Yarmalı Köşe Koltuk Takımı
%14 İndirim
Genel Özellikler  +ÖZEL İNDİRİMLİ Takım İçeriği300x270 cm İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü İstanbul serisi 1. kalite silinebilir kumaş. Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmayını..
₺29.990,00 ₺35.000,00
Vergiler Hariç:₺29.990,00
Genel Özellikler  +ÖZEL İNDİRİMLİ Takım İçeriği3 X 3 met'dir İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü İstanbul serisi 1. kalite silinebilir kumaş. Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterjan kullanmay..
₺39.990,00
Vergiler Hariç:₺39.990,00
Genel Özellikler  +ÖZEL İNDİRİMLİ Takım İçeriği3.10 met X 3.10 met 'dir İskelet Malzemesi Fırınlanmış gürgen ağacıdır. Kumaş Türü İstanbul serisi 1. kalite silinebilir kumaş. Kumaş Bakımı Elektrik süpürgesi ile tozunu alınız. Kesinlikle çamaşır suyu ve deterja..
₺59.990,00
Vergiler Hariç:₺59.990,00
13 adet ürün gösteriliyor